• Sídlo mikroregionu
  • Revoluční 1
  • 273 43 Buštěhrad
  • E-mail: info@mulp.cz

Hřebeč

Obecní úřad

Adresa:
nám. Draha 75
273 45
Hřebeč

E-mail: obec@hrebec.cz

Web: http://www.hrebec.cz/

Telefon: 312 253 375, 312 253 906

Kontaktní osoba:

  • starostka obce Petra Piskáčková

Erb obce Hřebeč

Vznik obce Hřebeč se datuje do roku 1285, kdy zde byla založena osada, přestože první zmínka o tvrzi Tasov, která se kdysi nacházela východně od obce směrem na Lidice v místě lidově zvaném Klobouk, pochází již z počátku 11. století. Jméno obce vzniklo pravděpodobně přetvořením a počeštěním jména zakladatele osady, kterým byl Vojslav Rebecki. Původně se tedy obec jmenovala Řebeč a později Hřebeč.

Obyvatelé obce se v minulosti zabývali především zemědělstvím a řemeslnou činností. Vývojem regionu a zejména vlivem blízkosti průmyslového Kladna přibylo později obyvatel dělnických profesí, kteří pracovali v hutnickém a hornickém průmyslu.

V současné době je Hřebeč obcí středočeského regionu s více jak 2000 obyvateli. Věkový průměr obyvatelstva je 37 let. Máme vlastní mateřskou školku a plnohodnotnou základní devítiletou školu. Ke společenským setkáním, pořádání plesů, výstav a dalších akcí využíváme společenský sál a restauraci v našem Kulturním domě. V obci je Dům služeb, kde máme nejen knihovnu a klub seniorů, ale i obchod, kadeřnictví a poštu. Obec vybudovala bytový dům s byty podporovaného bydlení.  V roce 2014 jsme zmodernizovali víceúčelový sportovní areál. K rekreaci slouží obyvatelům zejména okolí vodní nádrže zvané Přehrada.  Na společenském, kulturním a sportovním životě v obci se aktivně podílejí společenská a zájmová sdružení, jako jsou hasiči a rybáři. V obci působí fotbalový oddíl, Sokol a další.


© Mikroregion údolí Lidického potoka | Grafika: Midasweb.eu | Webdesign: Webmasterova.cz